Pjetër Frrok Ukaj - Bota Sot
Pjetër Frrok Ukaj

Perkujtime

E premte, 20 shtator 2019

Pjetër Frrok Ukaj

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 13:22
Pjetër Frrok Ukaj

Pikërisht në këtë ditë, më 25 gusht 2018

Një zë që e kemi dashur është heshtur,
një dritë nga familja e jonë u shua,
një vend në shtëpinë tonë u zbraz,
e që kurr nuk ka për t'u plotësuar.

Perendija na dhuroj një Atë të bukur që kurr nuk u moshua,
i gatshem gjithmon per te ndihmuar,

Babe, na mungon shum, zemrat tona janë të lënduara,
me kalimin e kohes edhe ma teper je duke na munguar.
Buzqeshjen tënde të ëmbel dhe fytyrën tandë të dashur,
askush ,nuk mundet Babe per ta zavendsuar.

Përkujtojnë : Gruaja Martja, djemt : Antoni e Mhilli, vajzat : Hana,Zoja,Prena,Vera,Angjelina,Martja dhe Vitorja.Si dhe nipat dhe mbesat nga Amerika, Kosova,Zvicrra,Gjermanija dhe Austrija.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test