Ibrahim (Gjemë) Koci - Bota Sot
Ibrahim (Gjemë) Koci

Perkujtime

E diel, 09 gusht 2020

Ibrahim (Gjemë) Koci

Më: 14 tetor 2019 Në ora: 00:37
Ibrahim (Gjemë) Koci

10 vite pa më të dashurin tonë

Edhe nje vit tjeter shkoj dhe akoma s'mund ta  themi dot qe ishe dje e nuk je sot, eshte sikur po jetojmë një ëndërr. Ishe pjesë e jetës tonë por tani po fle nën hijen e ëndrrave tona. Sa vështirë qenka ta vazdojmë jetën  para kur Ti nuk je me  ne dhe asgje nuk eshte me sikur perpara. Shpirti yt tani larg nga ne, ne parajsë  strehë  ka gjetur, por të  ndjejmë afër edhe pse nuk je.

Sot u bene 10 vite pa buzqeshjen, fjalet dhe ngrohtesin tende, por do kalojn edhe shume vite pa Ty por malli dhe dhembja per Ty nuk do mund ta gjejnë askund qetësinë që të shuhen. Zemres tone i ështe shtuar nje dhimbje e madhe nga vdekja jote, por per aq sa jetove na le mbrapa me plot krenari dhe mburrje per Ty.

E perkujtonë: Vllau Zenun Koci me Familje nga Gjermanija si dhe Nëna Sabrija, Vllau Regjepi me Familje, Motrat dhe mbarë Familja Koci nga Ramoci (Gjakovë). 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat