Shukrije Durmishi

Perkujtime

E premte, 04 dhjetor 2020

Shukrije Durmishi

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 00:05
Shukrije Durmishi

3 vite pa ty

Fjala Nënë fshihet dhe ngrihet në buzë në momente dhimbjeje dhe lumturie, pasi parfumi ngrihet nga zemra e luleve dhe përzihet në ajër të pastër.

Dhe vetëm kështu që pas 3 viteve nga përshëndetja jonë e fundit, Nënë e dashur, ne ndjejmë mungesën tuaj, një ndjenjë të përzier midis zemërimit dhe dhimbjes, midis gëzimit dhe krenarisë për gjithçka që na ke mësuar!

Ti gjithmonë na dhe këshillat më të drejtat, për të parë gjithmonë një anë pozitive edhe atje ku ne të tjerët pamë gjithçka të errët, ti Nënë, gjyshe dhe vjehërr, e cila mund të na bëjë të qeshim në momente të vështira, por në të njëjtën kohë ti na dhuroje shenja një lot gëzimi në momente lumturie! Unike dhe e pazëvendësueshme Nënë!

Të pikëlluar, vajza Lindita me bashkëshortin Kujtimin, mesat Elina dhe Era, nipi Ermali që nuk arriti të njohë po që vajzat i tregojnë për ty si më të bukuren lule të kopshtit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat