Shukrije Durmishi

Perkujtime

E premte, 04 dhjetor 2020

Shukrije Durmishi

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 00:09
Shukrije Durmishi

3 vjet pa ty

Bashkëshorte, Nënë e Gjyshe e shkëlqyer.

Koha po kalon dhe mungesa jote vazhdon të ndihet si dje, si vitin e kaluar, si 3 vite më parë.

Na mbeten vetëm kujtimet e tua dhe planet tona të përbashkëta - si amanet yti - për të ardhmen tonë, të cilat një nga një po i qojmë përpara dhe të cilat janë shndërruar si ngushëllimi ynë më i mirë.

Me ndihmën e Zotit e perkujdesin tuaj nga atje lartë.

Ishe dhe do mbetesh udhërrëfyes i ynë i pazëvendësueshëm.

Pusho e qetë në parajsë.

Me shumë mall dhe dashuri të përkujtojnë bashkëshorti Sabiti, djemtë Remi, Fexhi dhe Fatoni, vajza Lindita, rejat Meli dhe Feti, nipat Redoni, Olisi, Klevisi, Erisi dhe Ermali, mesat Elina dhe Era, nga Podujeva dhe Zvicra.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat