Prekë Brahimi - Bota Sot
Prekë Brahimi

Perkujtime

E mërkurë, 23 shtator 2020

Prekë Brahimi

Më: 20 janar 2020 Në ora: 00:00
Prekë Brahimi

I dashuri vëlla

Vitin e kaluar biseduam se bashku se si do të festonim me 20 Janar 2020 tetëdhjetë vjetorin tënd të lindjes. Vdekja e pamëshirshme të mori pa i mbushur të 80-at (me 26 korrik 2019), e Ne mbetem pa Ty, më kujtimin, mallin dhe dashurinë për Ty.

Sot u bën gjashtë muaj që kur Ti shkove në amshim, e dhimbja për Ty nuk shuhet kurrë. Pushofsh në Paqe, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës, të cilën e pate mall gjithmonë, sepse gati gjithë jetën tënde e kalove në kurbet (Graz, Austri).

Të përkujtojnë më dhimbje, mall e lot motrat: Dila (nga Zvicra) dhe Vera nga (New York-u, USA).

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat