Rahime (Sadik) Berisha - Bota Sot
Rahime (Sadik) Berisha

Perkujtime

E enjte, 24 shtator 2020

Rahime (Sadik) Berisha

Më: 25 janar 2020 Në ora: 00:02
Rahime (Sadik) Berisha

10 vite pa ty

Ah sa vështirë është të shkruajmë për ty jo pse nuk dinë se çfarë të shkruajmë por nuk dimë se nga t’ia fillojmë sepse ishe dhe do të mbetesh e pazëvendësueshme.

Nënë qenka e vështirë të jetohet e rëndë të mendohet, e aq më e rëndë të besohet se T’i nuk je më në mesin tonë.

Urtësia, korrektësia, bujaria, kultura, mirësjellja dhe besnikëria jote të bëjnë të jesh e çmuar, e respektuar dhe e paharruar përgjithmonë.

Kujtimi për ty e shtrenjta jonë mbetet gjithmonë i freskët sikurse fytyra jote në çdo ditë që të patëm pranë.

Me mall dhe dhembje do të përkujtojnë gjithmonë familja Berisha.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat