Navruz (Dervish) Krasniqi

Perkujtime

E enjte, 04 mars 2021

Navruz (Dervish) Krasniqi

Më: 22 shkurt 2020 Në ora: 14:22
Navruz (Dervish) Krasniqi

Sot më 22 shkurt u bënë 19 vite nga ndarja tragjike, nga më i dashuri ynë(17.09.1976 - 22.02.2001)

Mungesën tënde e ndien i madh e i vogël në familjen tonë.

Dhembja nuk shprehet as me fjalë, as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë !
Vdekja e jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona, që koha nuk e shëron dot.
Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës sonë.
E madhe është krenaria që të patëm, por edhe më e madhe është dhembja që nuk je më me ne.

Gjithmonë do të mbetesh në zemrat tona !

Të përkujtojmë me mall:
Nëna Hatixhja, vëllau Lulzimi me bashkëshorten Blerinën dhe fëmijët Nevruz e Elias,
motra Violeta me fëmijët Leon e Lina dhe bashkëshortin Hasanin,
motra Sosja me Domenikun, Tixha me Lauren,  si dhe mbarë familja Krasniqi në Gjermani dhe Junik.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat