Ismet (Ahmet) Gashi

Perkujtime

E mërkurë, 21 tetor 2020

Ismet (Ahmet) Gashi

Më: 4 mars 2020 Në ora: 01:00
Ismet (Ahmet) Gashi

Shumë të rënda qenkan ditët kur mungon prania jote. U bënë plot 6 muaj që ne jetojmë me dhimbjen dhe mallin për ty. Ti u largove nga kjo botë, por jo edhe nga jeta jonë, kjo jetë që mbeti kaq e ftohtë pas ikjes tënde.

Babi, vdekja jote ndezi dhimbje të madhe në shpirtin tonë, ti ike në përjetësi në kohën kur më së shumti kishim nevojë për ty, por ne fëmijët e tu jemi krenare që patëm një baba si ty.

Të jetosh në zemrat e atyre që le pas vetës do të thotë të mos vdesësh kurrë.

Të përkujtojnë me mall: Baba Ahmeti, nëna Syna, bashkëshortja Shkurta, djemtë: Agonisi dhe Gentonisi, vajzat: Agnesa, Kujtesa, Albulena dhe Ardita. Vëllezërit: Rifati, Riza, Mustafa dhe Avniu, motrat:Hysnia dhe Luljeta, si dhe mbarë familja Gashi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat