Jah Fetaj

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Jah Fetaj

Më: 11 mars 2020 Në ora: 00:06
Jah Fetaj

Të shkruash përkujtimin për Ty qenka shumë e vështirë, ashtu siç është e vështirë jeta pa Ty.

Le zbrazëti të madhe në zemrat tona, sa shumë na mori malli,

sa kohë kaloi, sa ëndrra u shuan për ne, sa qeshje u kthyen në lot kur i mbylle sytë përjetë,

por në zemrat tona do të jesh përgjithmonë.

Edhe pse nuk të kemi pranë, Ti nuk je poshtë mermerit,

Ti jeton në kujtimet e mrekullueshme që ke lënë pas.

Krenohemi me Ty!

Të kujtojnë me mall të pashuar:

Bashkëshortja Mirlinda, Nëna Gjejloni, vëllezërit Esati dhe Islomi, motrat Tima, Gjilfidoni dhe Ajmoni, dajtë dhe gjithë farefisi FETAJ.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat