Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Më: 25 prill 2020 Në ora: 00:03
Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Sot, me 25 prill, u bënë dy vite pa më të dashurin tonë

Dy vite kaluan pa ty, e ne akoma nuk mund të pajtohemi me mungesën tënde. Dhimbja për ty na ka ndarë zemrën në dysh.

Dora makabre e një vrasësi, la tre engjëj të pangopur me ngrohtësinë e babait. La bashkëshorten pa bashkudhëtarë të jetës. Përvëloi zëmrat e prindërve, vëllezërve e motrave. Shuajti jetën e një të riu, një fisniku, e mirëbërësi siç ishe ti.

Të përkujton me mall e krenari: Bashkëshortja: Njomza; fëmijët: Leonisi, Florisi dhe Ornela; Prindërit: Muharremi dhe Gjyla; Vëllëzërit: Auloni dhe Loriku; Motrat: Marigona e Pemlina, si dhe mbarë familja Nimonaj nga Skivjani i Gjakovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat