Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Më: 25 prill 2020 Në ora: 00:04
Sefedin (Muharrem) Nimonaj

Sot, me 25 prill, u bënë 2 vite pa nipin tonë të dashur

E pabesueshme si kaluan dy vite pa ty në mesin tonë, nipi ynë i dashur.

Ti që na solle gëzim e hare, sa herë na vizitove nga Franca e largët. Dora e një vrasësi ta shujati rininë e ëndrrat tua, ndërsa neve na la përjetë me dhimbje në shpirt.

Do të kujtojmë përherë si njëri i dashur, i afërt, e gazmor, ashtu siç ishe.

Me dhimbje e mall të përkujtojnë: Gjyshja: Cyme Gjocaj; Dajët: Isniu dhe Kreshniku; Tezet: Lumnija, Nepa e Shkëndija, si dhe mbarë familja Gjocaj nga Deçani.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat