22 vjet pa mikun dhe bashkëpunëtorin tonë të çmuar Avdyl (Aziz) Gashi

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

22 vjet pa mikun dhe bashkëpunëtorin tonë të çmuar Avdyl (Aziz) Gashi

Më: 7 maj 2020 Në ora: 12:35
Avdyl (Aziz) Gashi

Kaloi edhe një vit pa ty miku ynë. Plot 22 vite që ti mungon, e mungesën tënde nuk arriti ta plotësojë askush. Të rrallë janë njerëzit si ti, ata i takon njëherë një jetë! Për aq sa të njohëm, mbete i pazëvendësueshëm për ne.

Do të të kujtojmë përherë me respekt e krenari, e do të ngushëllohemi duke kujtuar momentet e mira e jo të mira që i përjetuam së bashku. Sepse e mira dhe e keqja ndahet me njerëzit e zemrës! Ti, ishe më shumë se aq. Do të mbetesh i paharruar për ne!

Të përkujton stafi i gazetës “Bota sot” dhe miku yt, Xhevdet Mazrekaj.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat