Besim Mehmeti

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Besim Mehmeti

Më: 12 maj 2020 Në ora: 00:03
Besim Mehmeti

Po bëhen tre vite që kur ike nga ne.

Dhimbja për ty sa vjen e shtohet. Vdekja e hershme hapi plagën në zemrat tona.

Na mungon buzëqeshja jote, fjalët tua. Ishe një njeri me zemër të madhe dhe ndjehemi krenarë që kishim një baba të tillë.  

Na mungon shumë bab. Pa fund janë veprat dhe kujtimet që na ke lënë. Ne do të shërbehemi me shembullin tënd prej një njeriu të pagabueshëm.

Në fushën e edukimit dhe e ndershmërisë. Ndjehemi krenar që jemi fëmijët tu.

Të përkujtojnë me dhimbje e mall në shpirt: Bashkëshortja Behxhija, vajza Elza, djali Eroni dhe gjithë familja Mehmeti në Zvicër e Kosovë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat