Haxhi Rrahman Hoti

Perkujtime

E shtunë, 06 mars 2021

Haxhi Rrahman Hoti

Më: 30 maj 2020 Në ora: 10:31
Haxhi Rrahman Hoti

Sot më 30.05.2020 bëhen 11 vite nga vdekja e babës dhe gjyshit tonë të dashur.

Vitet që kalojnë kurrë nuk do ta shuajnë dhimbjen, kujtimin, dashurinë dhe respektin për ty.

Ditët kalojnë dhe ne edhe më shumë kalitemi me mësimet e tua, gjyshi ynë i dashur.

Krenohemi që të patëm. I lehtë qoftë dheu aty në parajsë, në botën e amshuar. Prehu i qetë se ke lënë kujtime të mira ndër të afërmit, familjarët, gjeneratën dhe mbarë farefisin.

Me zemër të thyer, në emër të anëtarëve tjerë të familjes (djemtë, vajzat, rejat, nipat, mbesat si dhe mbarë Familja Hoti nga Malisheva, Banja, Zvicra dhe Gjermania) – unë nipi yt, Nesib Hoti.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat