Isa (Bajram) Mahmudemaj

Perkujtime

E mërkurë, 27 janar 2021

Isa (Bajram) Mahmudemaj

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 00:46
Isa (Bajram) Mahmudemaj

Sot është ditëlindja juaj e parë me krahë engjëlli.

Pa djalin, vëllaun, bashëshortin, babanë dhe gjyshin tonë më të dashur. Ne ende nuk mund ta besojmë se dje keni qenë këtu por sot nuk jeni më.

Pa fund janë veprat dhe kujtimet që na i ke lënë. Nuk je më fizikisht, por je me neve në secilën frymëmarrje.

Na mungon buzeqeshja jote, na mungon zeri yt, na mungojnë përqafimet tuaja. Mungesa juaj është e pafund.

Ti ki qenë, dhe gjitjmonë do të jesh djali, vëllau, bashkëshorti, babi dhe gjyshi më i miri. Të dojm shumë.

Me mallë dhe shumë dhimbje të kujtojnë nëna Cymë, vëllau Haki, bashkëshortja Zelfija, vajza Syzana me familje, djali Rrustemi me familje, vajza Besjana me familje, djali Ademi me nuse dhe vajza Bleona nga Strellci dhe nga Suedia.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat