Bardhyl (Nebi) Ajeti

Perkujtime

E premte, 06 gusht 2021

Bardhyl (Nebi) Ajeti

Më: 25 qershor 2020 Në ora: 00:06
Bardhyl (Nebi) Ajeti

Bardhyl, më i shtrenjti ynë…

Çfarë të shkruajmë për ty, për vrasjen tënde në moshën më të re.

Ta ndalën rininë, hovin, vrullin...

Ta ndalën të vërtetën…

Të vranë cubat që kishin frikë shkrimet e tua e që me to ua qirrje maskat gjarpërinjve.

Ta zunë pritën natën se ta kishin frikën ditën,

Tradhtarët që vrasin pas shpine, i mallkoftë toka e Kosovës.

Sot e 15 vite zemra na qan, shpirti vuan e kërkon drejtësi për ty dhimbja jonë e përjetshme, krenaria jonë e madhe.

Me mallin që çan dhe gurët: Nëna Nexharija, Vllai Fitimi, Nipat Rinori, Nebiu dhe Rrezoni dhe kunata Sadetja.

 

Bardhyl (Nebi) Ajeti 29.05-1977 - 25.06.2005 15 vite pa më të dashurin, vëllaun, dajën tonë Kaloi edhe një vit pa ty...

Posted by Gazeta Bota Sot on Wednesday, June 24, 2020

 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat