Ali Haxhi Jahmurataj

Perkujtime

E shtunë, 23 janar 2021

Ali Haxhi Jahmurataj

Më: 28 qershor 2020 Në ora: 00:02
Ali Haxhi Jahmurataj

Babi,

Kanë kaluar 10 vite dhe boshllëkun që e ke lënë është akoma i papërshkrushëm. Ne humbëm mësuesin tonë më të mirë, atë që na mësoi gjithçka. Ne humbëm shokun tonë më të mirë, atë me të cilin qeshëm aq shumë dhe me të cilin bëmë aktivitete të cilat nuk do harrohen kurrë. Por mbi të gjitha ne humbëm personin i cili ishte gjithmonë aty për ne.

Ne do të dëshironim që ti të jetoje shumë më gjatë, të kishim mundësin që ta shijojmë mirësinë tënde, zemërgjerësinë dhe dashurinë që ti e ndaje me famlijen tënde dhe shokët e tu.

Shpresojmë që je krenarë për njerëzit që jemi bërë, pasi që ne po bëjmë më të mirën për të mbajtur  trashëgiminë tënde.

Ne do të mbajmë përgjithmonë në zemrat tona.

Të përkujtojnë: Kimet dhe fëmijët, Luljeta, Blondina, Haxhi dhe Kushtrimi
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat