Regjep Rrustem Sallahu

Perkujtime

E shtunë, 23 janar 2021

Regjep Rrustem Sallahu

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 06:22
Regjep Rrustem Sallahu

Më duket si një ëndërr e pabesueshme që sot të shkruaj për ju këtë kujtim dhe të mendoj fare që më nuk gjendesh në këtë jetë. Në kujtimet e mia më sillen vërdallë takimet që i kishim kur me gëzim vija në atdhe e ju me gëzim e mall e pritshi djalin tuaj e unë ashtu i përlotur t'i ngulitesha sytë në sytë tuaj duke menduar se si është kjo jetë që nuk na la së paku të jetojmë ditët e fundit së bashku. Më mungon buzëqeshja jote prindërore, më mungon zëri yt në odat e burrave, më mungojnë këshillat tua prindërore dhe mbi të gjitha këshillat tua kombëtare, që për ty kishin prioritet mbi të gjitha duke na treguar se si vdesin burrat. mburrem që jam djali juaj dhe jo do të jeni i pavdekshëm për mua.

Me mall e lot në sy dhe zemër të thyer të përkujtojnë: Djali i vetëm Ruhani me bashkëshorten Gjevrinë, me fëmijët, vajzat: Lumturije, Hidajete, Hyrije, djemtë: Gëzimi i vogël si dhe Zijadini, motrat: Xhevrija, Mihrija, Bahtija, Halidja, Ruzhdia, Selvija. E përkujtojnë familja Sallahu nga Kirchbergi, Berlini si dhe nga Prishtina.

 

Regjep Rrustem Sallahu Më duket si një ëndërr e pabesueshme që sot të shkruaj për ju këtë kujtim dhe të mendoj fare që...

Posted by Gazeta Bota Sot on Thursday, July 9, 2020

 

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat