Prekë Brahimi

Perkujtime

E mërkurë, 16 qershor 2021

Prekë Brahimi

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 00:01
Prekë Brahimi

Sot, më 26.07.2020 u bë një vit prej kur vdekja e pamëshirshme të mori, e ne mbetem pa Ty, me kujtimin, mallin dhe dashurinë për Ty.

U bë një vit qe kur Ti shkove në amshim, babë i dashur, e dhimbja për Ty nuk shuhet kurrë.

Babë i dashur, gjysh i dashur, mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, është pjesë e jetës sonë.

I përjetshëm qoftë përkujtimi për Ty babë, pushofsh në Paqe, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës, të cilën e pate mall gjithmonë, sepse gati gjithë jetën tënde e kalove në gurbet (Graz, Austri).

Të përkujtojnë më mall e lot bashkëshortja Erika, Djemtë, Vajzat, Rejat Nipat, Mesat si dhe mbarë Familja Glaviqicë Kosovë, Graz, Wien, Bregenz, Zvicër, Amerikë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat