Rozë (Kabashi) Berisha

Perkujtime

E hënë, 08 mars 2021

Rozë (Kabashi) Berisha

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 00:01
Rozë (Kabashi) Berisha

Familjes i mungon këshilla jote shpresë,

i mungon fjala e gjallë, por ndritë emri yt i nderit,

ndrit lulja e gjallë e fjalës besë,

si lule kujtimi në madhështinë e emrit.

Lavdi e nam të qoftë, në amshim,

o Nënë, me emrin e Krenarisë për jetë,

jeta në vatër bën udhë me tëndin kujtim,

o Nënë, Malësore ke qenë dhe ke mbetë.

Të përkujtojnë: Bashkëshorti Preka, djali Bardheci me bashkëshorten Borën nipat Bujari dhe Besarti, mbesat Blerta dhe Roza si dhe stërnipat Lisi dhe Leka dhe mbesa Era.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat