Agnesa dhe Gëzim Nitaj

Perkujtime

E martë, 02 mars 2021

Agnesa dhe Gëzim Nitaj

Më: 25 gusht 2020 Në ora: 00:02
Agnesa dhe Gëzim Nitaj

U bënë tri vite nga dita që jeta jonë ndryshojë përgjithmonë. Asgjë nuk do të jetë si më parë, asgjë. Qerdhes sonë që e patëm ndërtuar me aq dashuri dhe përkushtim, ju shkëputët ju të dy Gëzim dhe Agnes, duke na lënë për të jetuar me kujtimet më të bukura për ju.

Ju përkujtojmë me mall dhe krenari: Bashkëshortja, nëna Leonorja, djali, vëllai Aglindi, vajza, motra Fjona.

________________________________________________________________________________

Sot tri vite pa buzëqeshjen tuaj, pa dëgjuar frymën e pa ju pa sytë. Sot e tri vite duke jetuar mungesën e mallin që kemi për juve. Duke mbyllur sytë me shpresën që se paku në ëndrra të jemi bashkë si dikur.

Sot tri vite bjeshka nuk u shkel nga këmbja e juaj e nuk do të shkelet kurrë. Emrat e juaj u skaliten përjetësisht në zemrat tona më 25 gusht. Do të jetoni me ne deri në frymën e fundit.

U përjetësuat për të mos u harruar kurrë, shpresojë që një ditë atje në qiellin e bukur do bashkohemi prapë. Gëzim e Agnesa, na mungoni çdo ditë e më shumë.

Ju kujtojmë me mall bashkëshortja Leonora, djali Aglindi dhe vajza Fiona.

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat