Sanije Çitaku Breznica

Perkujtime

E shtunë, 06 mars 2021

Sanije Çitaku Breznica

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 00:00
Sanije Çitaku Breznica

Nenë e dashur, kaluan 20 vite sa 20 shekuj, pa buzëqeshjen tënde, pa këshillat e tua të arta dhe pa praninë tënde fizike. Ky shi pikëllimi që po bie vazhdimisht e ka zënë diellin. Rrezet e tij nuk na ngrohin si dikur. Jetojmë me kujtimet e ëmbla që na i le.

Ndarja nga Ti, kurrë nuk e shuan mallin dhe dashurinë që e kemi për Ty. Nënë e dashur, pusho e qetë në mes luleve të xhenetit.

Të kujtojnë me mall më të dashurit e tu nga Podujeva, Prishtina, Anglia dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat