Demë (Isuf) Mulaj

Perkujtime

E martë, 09 mars 2021

Demë (Isuf) Mulaj

Më: 28 tetor 2020 Në ora: 00:00
Demë (Isuf) Mulaj

Sa vështirë e kemi sot të shkruajmë përkujtimin per Bashkeshortin, Baben dhe Gjyshin siç ishe ti i përkushtuar për familje dhe i respektuar. I dashur, i buzëqeshur dhe i paharruar do të mbetesh gjithmonë në zemrat tona.

Na mungojnë fjalët dhe ngrohtësia jote,U ndave nga ne në moshën me te mir kur ende kishe ëndrra për jetën, kur ende ne kishim nevojë për ty! Ne sot ecim me kokën lart e me plotë krenari, me veprat dhe miqasinë që ti i le pas.

Shiu që bjen kurr nuk na pikon, se hija jote gjithmonë na mbulon Sot, mallin dhe dhimbjen do ta ndajmë mes lotëve dhe heshtjes.

Të perkujtojnë me mall: Bashkëshortja, Djemët, Vajzat, Rejat, Nipat dhe Mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat