Driton Krasniqi

Perkujtime

E mërkurë, 19 maj 2021

Driton Krasniqi

Më: 1 nëntor 2020 Në ora: 00:00
Driton Krasniqi

Të përkujtosh një engjëll si ty vëlla është pjesë e pandashme e përditshmërisë sonë, është mendimi më i natyrshëm dhe spontan për njerëzit që të duan edhe përtej dhimbjes edhe përtej kësaj jete.

Ike pa lamtumirë ashtu sikur zogjtë shtegtarë që lëshojnë foletë e tyre ashtu ike ti.

Sa shumë na mungon ajo buzëqeshje jote e ëmbël dhe plot jetë ai shikimi yt i bukur që reflektonte pozitivitet, ajo gjallëri e jotja që vetëm ti mundë të na dhurosh neve.

Ti jeton përjetësisht në zemrat tona.

Të përkujtojnë me mall: motra Drita, dhëndri Bashkimi, mbesat Olza, Anesa dhe nipi Erisi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat