Mahije (Shala) Kastrati

Perkujtime

E premte, 30 korrik 2021

Mahije (Shala) Kastrati

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 00:01
Mahije (Shala) Kastrati

Në këtë muaj të festave të fund vitit, kujtojmë me shumë mall ardhjen tuaj nga Gjermania në Kosovë për te festuar bashkë me ne, e që kur ike Ti, çdo gjë është me e zbehtë dhe e zbrazët pa TY, Nënë!

mungon dashuria jote e madhe, fjala jote e ëmbël, urtësia dhe mirësia e pashtershme me të cilat gjithmonë ke mbushur zemrat tona.

dhurove jetën, rritën, gëzimin, dëshirat, vullnetin, shpresat dhe shumë dashuri, më e dashura, më e shtrenjta jonë. Ishe dhe mbetesh gjithnjë hyjnore dhe engjëll mbrojtës për ne, Nëna dhe gjyshja më e dashur në botë!

Sot në këtë ditë të mallit të pashuar e dhembjes së madhe, edhe njëherë të falemi shumë për të gjitha që bëre për ne, e dashura Nënë!

Me mall të përhershëm të kujtojnë:

Bashkëshorti Imeri, vajzat: Gjylfidanja, Hatixhja, Belkizja, Rabija dhe Lumturija, djemtë: Xhelali dhe Xhevdeti, rejat: Sabria dhe Begeja, nipat: Arbi, Lumi, Ariani, Arniti, Liri, Drini dhe Lisi, mbesat: Argjira, Yllka, Era, Vesa, Filiza, Rita, Eli, Ema, Hana, Rrezja dhe Yllëza.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat