Bege (Nada Stankovic) Halilaj

Perkujtime

E enjte, 29 korrik 2021

Bege (Nada Stankovic) Halilaj

Më: 15 janar 2021 Në ora: 00:00
Bege (Nada Stankovic) Halilaj

Koha po kalon, e ne akoma nuk po e besojmë që ti nuk je në mesin tonë, sepse çdo gjë, çdo cep i shtëpisë na duket sikur ti je aty, shpesh herë presim kur po hapet dera e ti të hysh por për fat të keq kjo më s’do të ndodh.

Ti ishe një njeri shumë i veçantë, të gjithë ata që të njohën kanë respekt të veçantë, ti nuk ishe nënë veç për ne, por për shumë njerëz që patën nevojë ti ishe e para që do të sakrifikoje .

Ti ishe një nënë e një vjehërr shumë e mirë, një gjyshe super e mrekullueshme.

Ne ishim shume me fat që të patëm ty, nënë, vjehërr, gjyshe, kunatë e gjithçka në jetë. Humbja jote ishte shumë e rëndë për ne.

Ti ishe shumë e re, edhe pse mbi supet e tua kishte shumë dhimbje e lodhje gjatë gjithë viteve të jetës, por përsëri ti gjithmonë e gjete forcën për të ecur përpara.

Me mall e lotë në sy të kujtojmë e s’do të harrojmë kurrë:

Djemt, MUHAMETI ME FAMILJE ,MUSTAFA ME FAMILJE,

MUHARREMI ME FAMILJE, MENTORI ME FAMILJE, si dhe MERLINDI.

VAJZA, HIKMETJA ME FAMILJE, KUNATA ZELFIJAME FAMILJE,KUNATA ZAHRIJE ME LINDIN; mesat BUKURIJA e SHYHRETI ME FAMILJET E TYRE ,VLLAI DUSKO ME FAMILJE, MOTRA ZDENKA ME FAMILJE, veçanërisht e Përkujtojnë nipat e mesat që aq shumë i deshi dhe e deshën

Si dhe të gjithë ata që e njohën. I pa harruar qoftë kujtimi yt, Nënë e dashur.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat