Gani Hoti  

Perkujtime

E mërkurë, 16 qershor 2021

Gani Hoti  

Më: 22 janar 2021 Në ora: 00:01
Gani Hoti  

Babush u bën 15 vite pa ty, u bë kohë e gjatë që ti nuk vjen ta hapësh derën e shtëpisë e të na sjellësh gëzimin që na solle gjatë gjithë asaj kohe sa ishim bashkë. 

Të kishim gjithçka, nuk ishe vetëm një baba, ditën kur ti ike në amshim more buzëqeshjen e botes me vete, pa ty ndryshoj çdo gjë. 

Emri yt Gani Hoti dhe përvjetori yt shkakton mërzi e lot tek të gjithë që të njohën, por edhe na bën shumë krenar që të patëm. 

Veprat e tua dhe fjalët e mira për ty zbusin çdo mërzi. 

Lus Zotin të takohemi në botën tjetër, aty ku do të jemi përjetë bashkë.  

Të duam shumë babush. 

E kujton djali Liridoni me nusen Erleten dhe nipi Relanti me motrat Antilen dhe Tijanën e vogël. 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat