Fedaije (Habit) Durmishi

Perkujtime

E martë, 07 dhjetor 2021

Fedaije (Habit) Durmishi

Më: 7 shkurt 2021 Në ora: 00:01
Fedaije (Habit) Durmishi

Motër e dashur, vitet po ikin e malli për ty vetëm po shtohet. Kujtimet për ty janë të shumta, ishin qastet më të bukura dhe të lumtura që ne nuk do t’i harrojmë kurrë, je krenaria jonë dhe ashtu do të mbetesh.

Nuk gjejmë fjalë të përshkruajmë mallin dhe dashurinë që kemi për ty, do të jesh përgjithmonë në jetën tonë.

Na mungon buzëqeshja jote, fjalët e tua, sinqeriteti yt, ngrohtësia dhe urtësia jote.

Vdekja jote e hershme... mbeti plagë në zemrat tona. Shpresojmë motër që do të takohemi në parajsë dhe do të bashkohemi përgjithmonë.

Të kujtojmë me mall të pashuar: Motra Liria me bashkëshortin Albanin, Luljeta me bashkëshortin Kastriotin dhe vajzën Klea.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat