Navruz (Dervish) Krasniqi

Perkujtime

E enjte, 09 dhjetor 2021

Navruz (Dervish) Krasniqi

Më: 22 shkurt 2021 Në ora: 16:07
NAVRUZ (DERVISH) KRASNIQI

Sot me 22 shkurt 2021 u bënë 20 vjet nga ndarja tragjike, nga më i dashuri ynë

Mungesën tënde e ndien i madh e i vogël në familjen tonë.

Dhembja nuk shprehet me fjalë, as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë ! Vdekja e jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona, që koha nuk e shëron dot as sot pas 20 viteve. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës sonë. E madhe është krenaria që të patëm, por edhe më e madhe është dhembja që nuk je më me ne.

Gjithmonë do të mbetesh në zemrat tona i pa harruar!

Të përkujtojmë me mall: nëna Hatixhja, vëllai Lulzimi me bashkëshorten Blerinën dhe fëmijët Nevruz e Elias, motra Violeta me fëmijët Leon e Lina dhe bashkëshortin Hasanin, motra Sosja me Domenikun, Tixha me Lauren si dhe mbarë familja Krasniqi në Gjermani dhe Junik.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat