Gjyle (Laha) Hyseni - Tahir (Bekë) Hyseni

Perkujtime

E martë, 07 dhjetor 2021

Gjyle (Laha) Hyseni - Tahir (Bekë) Hyseni

Më: 14 prill 2021 Në ora: 08:25
Gjyle (Laha) Hyseni - Tahir (Bekë) Hyseni

Sot, me 14.04.2021 u bënë plot 22 vite pa Nënën
12 vite e tre muaj pa Babanë tonë.

PRANVERA me Lule çdo vit po Lulëzon
por në zemrat tona një dhimbje gjëmon.
Vitet kalojnë me shpejtësinë e vet,

por për ne nuk ka asnjë kuptim???

Edhe sot e gjithë jetën për ne është e njëjta dhimbje.

I njëjti mall, e njëjta mungesë për JU më të Dashurit tanë.

 

Mbeteni PRINDËR tek ne të Pavdekshëm.....!
Përjetësisht kujtojmë mirësinë, kujdesin e juaj.
Mungesa e juaj është e zbrazët e nuk plotësohet kurrë,

Gjithë jetën mbetëm me dhembje në Zemër, Kujtime e Shpresë e jetës jonë!

Ju Përkujtojnë nga Gjermania, Pacaj dhe Smolica e Gjakovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat