Bardhylit

Perkujtime

E hënë, 23 maj 2022

Bardhylit

Më: 25 qershor 2021 Në ora: 00:02
Bardhyl Nebi Ajeti

Deshëm, shumë kem dashtë e dëshirue

Që me lot të ringallim,

Me fjalën tënde të fuqishme,

të ngrisnim nga varri,

qe 16 vite Bardhyl na dogji, shkrumboi malli

Jemi të vdekur, t’varrosur për së gjalli.

Në qytetin e të vdekurve,

vijmë të çmallemi me ty,

ti qëndron i heshtur,

në heshtje kërkon DREJTËSI.

Shikojmë foton tënde,

në gurin e varrit,

sytë drejtuar qiellit,

GUXIMI I GAZETARIT

Bardhyli ynë i dashur,

bir i DADRANISË

ndër breza do kujtohesh

HERO I FJALËS SË LIRË

Me mallin që djeg e përvëlon, nëna Nexharije, vëllai Fitimi, nipat Rinori, Nebiu e Rrezoni dhe kunata Sadetja.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat