Shahe Istrefi Mahalla - Rizah Mahalla

Perkujtime

E enjte, 20 janar 2022

Shahe Istrefi Mahalla - Rizah Mahalla

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 00:03
Shahe Istrefi Mahalla - Rizah Mahalla

Ju përkujtojnë vajzat, djemtë, rejat, mbesat, nipat:

Nana Shahe Istrefi Mahalla. Ndërroi jetë në moshën 63 vjeçare.

Babai Rizah Mahalla. Ndërroi jetë në moshën 70 vjeçare.

Ju ishit me virtyte të larta njerëzore. Tani po bëhen 21 vite që nuk jeni në mesin tonë. Por gjithherë jeni në mendjet dhe në zemrat tona. Na edukuat në frymën njerëzore dhe në frymën Kombëtare.

PËRKUJTOJMË: Vajzat: Elfeti me familje, Merveti me familje. Djemtë: Fahriu me familje, Ganiu me familje, Hakiu me familje, Syla me familje, Rexha me familje, Nebihi me familje, Halili me familje. Mbesat: Shqipja me familje, Ardita me familje, Besjana me familje. Nipat: Enveri me familje, Ylberi me familje, Fehmiu me familje.

Fjalët e juaja mbetën në mendjet tona. Na thoshit kurrë mos urreni, sepse ata që urrejnë, e helmojnë vetveten. Na thoshit kurrë mos flisni keq për askënd, e sidomos para fëmijëve. Na thoshit respektoni të tjerët, nëse doni të jeni të respektuar. Ne pasardhësit tuaj krenohemi me juve. Ju qoftë i lehtë dheu i DARDANISË.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat