Kaluan 40 ditë pa më të dashurin tonë Rilind Osmanaj

Perkujtime

E mërkurë, 29 qershor 2022

Kaluan 40 ditë pa më të dashurin tonë Rilind Osmanaj

Më: 15 mars 2022 Në ora: 22:41
Rilind Osmanaj

As në ëndrrën më të keqe s`do ta kishim menduar se duhet të ta dedikojmë një përkujtim.

U mbushën 40 ditë pa ty Rilind. Ti që na gëzove me ardhjen në jetë dhe na stepe me shkuarjen tënde në botën e përtejme.

Gjatë jetës përjetuam të papritura të hidhura që lanë gjurmë të përjetshme në mendjet e zemrat tona. Andaj, edhe ikja jote në moshë kaq të re na erdhi si një goditje e rëndë me të cilën ende nuk po mund të pajtohemi.

Krejt befas, vdekja na i rrëmben më të dashurit dhe na lë pran vetëm kujtimet dhe dhimbjen e përjetshme.

Do të të kujtojmë gjithmonë me mall e dashuri, tezja Vasfije Mazrekaj me djemtë: Xhevdetin, Xhavitin, Xhevatin dhe vajzat Shqipen dhe Shkendinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat