Sejdi Shaban Osmanaj 

Perkujtime

E mërkurë, 01 shkurt 2023

Sejdi Shaban Osmanaj 

Më: 9 dhjetor 2022 Në ora: 00:08
Sejdi Shaban Osmanaj 

2 vite pa ty  

E tani pusho në paqe përgjithmonë në Kosovën tënde të cilën e deshe aq shumë, e në të cilën jetove aq pak.  

I përjetshëm qoftë kujtimi për ty Bashkëshort (Babë) i dashur. 

Të qoftë i lehte dheu i Kosovës të cilin e pati mall përgjithmonë.  

Të përkujtojmë me mall të pashuar Bashkëshortja, Kadirja, Djemtë, Bujari Emini, Rejat Sanija, Shqipja, Vajzat Ajshja, Shqipja, Hatixhja, Nipat e Mbesat si dhe mbarë familja Osmanaj nga Gjermania. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat