MELEHATE DEVA NURËS

Perkujtime

E martë, 28 mars 2023

MELEHATE DEVA NURËS

Më: 1 janar 2023 Në ora: 00:02
MELEHATE DEVA NURËS

Fjala e dasht'nia,

Rrugën T'a dëftoi,

Në supet e njoma,

Krih t'fortë ndërtoi!

Kah Hylli i t'vërtetës,

Gjithnji shkove,

Këtij parimi,

Besnike i qëndrove!

Zjarri n'zemër,

Nuk T'u fik kurr,

Për vendin e babës,

Për Tokë, për Flamur!

E lehtë si ishe,

Ashtu fluturove,

Atje ku shpirti,

Gjen prehjen prore!

Sa herë e shoh,

Nji rreze Diell,

Më duket këtë Tokë,

Ti e përkdhelë!

familja Nura

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat