NEVRUZ NURËS

Perkujtime

E hënë, 05 qershor 2023

NEVRUZ NURËS

Më: 20 mars 2023 Në ora: 23:56
Nevruz Nura

Me but’sinë e g’zofit t’kingjit,
N’blerim t’fushës tuj k'cy,
Me t’am’lin zâ t’bylbylit t’verës
Që ia thot kangës pa përtu!

Ashtu vjen kjo Ditë e Lume,
Tuj hedh jetë n' fushë e n'mal,
Pves për Ty Zanat e malit,
Thonë,I Miri gjithmoë â gjallë!

Rrnon n'pranverën që e solli,
E në Dritë që vezullon,
Rrnon në çerdhen që e thurri,
Me Fjal' t'urtë me Shpirt t' bardhë!

E florinit kjo â hola,
Te e Vërteta e cila çon,
Kjo Fuqi e emnon Trimin,
Kjo Fuqi përherë rrnon!

                                familja Nura

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat