Mehmet B.Lataj - Bota Sot
Mehmet B.Lataj

Perkujtime

E martë, 11 dhjetor 2018

Mehmet B.Lataj

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 00:22
Mehmet B.Lataj

Të  desha për së  gjalli , për lotët  që çdo ditë derdhi të lutem ma bëj hallall. Mendoje me vete si e marrë , ah sikur të isha gurë varri  të qëndroja pranë teje e vdekur për së gjalli.

S'di si të shkruaj, kam mbetë pa Baba e Nënë, sytë më janë qorruar, vi pranë varrit që të gjej ngrohtësi, të thërras me zë .. Baba Baba .. por Ti s'di a më dëgjon. Kthehem në shtëpi, askënd se gjej aty, ulem flas dhe qaj me fotografi.

 Vëllezër e mo tra të gjithë në mërgim, më thërrasin mua, më shprehin ngushëllim, mundohen të gjithë me afru, por e kanë të kotë se Baba e Nanë i kam dashur fort.

Të përkujtojnë me mallë dhe dhimbje në shpirt: Vajza Mahija me bashkëshortin Samin, djalin Diarin.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test