Mehmet B.Lataj - Bota Sot
Mehmet B.Lataj

Perkujtime

E diel, 21 tetor 2018

Mehmet B.Lataj

Më: 14 nëntor 2017 Në ora: 00:24
Mehmet B.Lataj

Sot u bënë 12 vite që kur Ti Baba nga jeta ike.

Sa më shumë që kalojnë vitet , aq më e madhe është mungesa edhe malli për Ty edhepse e dijmë që vdekja nuk ka kthim, thjesht jemi gjallë por edhe të vdekur pa Ty vështirë qenka të shkruaj për Ty sepse jam në mërgim e nuk mund të vi pranë varrit të flas me Ty dhe të them pse o Baba më len në vetmi, kam mbetur vetëm duke menduar  më kujtohen fjalët Ti kur mi ke thënë, nuk të kam qik por të kam djalë. Çdo fjalë tënden shumë mirë e kujtoj dhe kurrë nga zemra nuk të harroj.

Të kujton me mallë dhe lot në sy: Vajza Sevdija (Moni), djemtë Hamdija, Ruzhdija, Vajzat Azizja, Nexhmija, Hedija dhe Mahija si dhe mbarë familja.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test