Xhevat (Haxhë) Luma - Bota Sot
Xhevat (Haxhë) Luma

Perkujtime

E premte, 19 tetor 2018

Xhevat (Haxhë) Luma

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 06:12
Xhevat (Haxhë) Luma

Dhembja nuk shprehet as me fjalë as me lot , ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë. Vdekja jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona , që koha nuk e shëron dot . Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë  pjesë e jetës sonë.

Loti nuk ndalon dot edhepse e dimë që vdekja nuk ka kthim.

Ishim me fat që të patëm, por mbesim të pikëlluar përgjithmonë që të humbëm. Do të jesh i përjetshëm dhe i pa harruar.

Të përkujtojnë me mallë: Bashkëshortja me fëmijët dhe mbarë Familja Luma e Rama nga Kosova dhe Gjermania.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test