Faruk (Musë) Hasanaj - Bota Sot
Faruk (Musë) Hasanaj

Perkujtime

E martë, 16 tetor 2018

Faruk (Musë) Hasanaj

Më: 12 dhjetor 2017 Në ora: 00:21
Faruk (Musë) Hasanaj

Një vit sa një shekull pa Ty më i dashuri ynë.

Me mall dhe plotë dhembje përkujtojmë një vjetorin e ndarjes nga jeta të bashkëshortit, vëllait, babait, vjehrrit, gjyshit tonë të dashur. Kujtimi Yt i paharruar do mbetet çdo herë në zemrat tona.

Malli për Ty sa vjen e rritet çdo ditë e më shumë, do të mbetet i pa harruar në mendjet dhe në zemrat tona të venitura deri sa të jemi gjallë.

Sytë sot në përvjetorin e largimit tëndë nga jeta i kemi drejtuar lartë nga qielli, atje lartë prej nga na shikon Engjelli Ynë.

Ti je babai që na jep guxim, na jep forcë dhe kurajo, që të mposhtim dhembjen e mallin. Ti je mbështetja dhe forca e jetës tonë.

Ishe dhe do mbetesh krenaria e familjes tonë.

Qoft  pa harruar kujtimi jot i dashuri Ynë.

Me mall e përkujtojnë: familja HASANAJ, Zeneli nga Skivjani, Prishtina, Prizreni, Kanadaja, Gjermania, Franca dhe Danimarka.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test