Tafil (Qazim) Mazrekaj - Bota Sot
Tafil (Qazim) Mazrekaj

Perkujtime

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tafil (Qazim) Mazrekaj

Më: 13 janar 2018 Në ora: 00:17
Tafil (Qazim) Mazrekaj

Sot me 14.01.2018 u bënë 5 vite pa të dashurin tonë

Dhimbja flet, plagë që nuk shërohen kurrë. . . Kaluan ditë, ditë të cilat po shëndrrohen në vite e vite, e largimi Yt nga kjo botë është boshllëku më i madh që ne ndiejmë.
Mall që çdo ditë përvëloi zemrat e përloti sytë tonë, pikërisht ai mall që kërkojmë të të rikthej Ty. 

Më lejo të kthehem në kohë e të mos ndryshoi asgjë, por vetëm që të jetojmë edhe një herë çdo moment tonin bashkë.

Lutemi pafundësisht që jeta jote e përjetshme të jetë në bukuritë e xhehnetit.

Ti ishe dhe do  mbetesh përherë engjulli ynë, shpresa dhe dëshira jonë e vetme.

Të përkujtojnë çdo herë me shumë mall dhe dashuri : Bashkëshortja, vajza, djemët dhe mbarë familja MAZREKAJ.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test