Nevruz (Dervish) Krasniqi - Bota Sot
Nevruz (Dervish) Krasniqi

Perkujtime

E hënë, 17 dhjetor 2018

Nevruz (Dervish) Krasniqi

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 00:57
Nevruz (Dervish) Krasniqi

Sot me 22 shkurt u bënë 17 vite nga ndarja tragjike, nga më i dashuri ynë

Mungesën tënde e ndien I madh e I vogël në familjen tonë.

Dhembja nuk shprehet as me fjalë, as me lot, ajo është thellë në brendësinë e shpirtit tonë ! Vdekja e jote e hershme hapi një plagë të madhe në zemrat tona, që koha nuk e shëron dot. Mungesa jote është zbrazëti që nuk plotësohet kurrë, ndërsa kujtimi dhe malli do të jenë pjesë e jetës sonë. E madhe është krenaria që të patëm, por edhe më e madhe është dhembja që nuk je më me ne.

Gjithmonë do të mbetesh në zemrat tona !

Të përkujtojmë me mall: Nëna Hatixhja, vëllai Lulzimi me bashkëshorten Blerinën dhe fëmijët Nevruz e Elias, motra Violeta me fëmijët Leon e Lina dhe bashkëshortin Hasanin, motra Sosja me Domenikun, Tixha me Lauren si dhe mbarë familja Krasniqi në Gjermani dhe Junik.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test