Mire (Berishaj) Nrejaj - Bota Sot
Mire (Berishaj) Nrejaj

Perkujtime

E shtunë, 15 dhjetor 2018

Mire (Berishaj) Nrejaj

Më: 9 mars 2018 Në ora: 00:49
Mire (Berishaj) Nrejaj

Ikën 40 ditë që kur vuajtja, dhembja e trishtimi u kthyen përsëri në zemrat tona

Vërtet jeta qenka plot plagë, e plagët nuk po i shëron koha. 

Vdekja të mori shumë herët në kohën kur ishe më e lumtur, kur prisje nipa e mbesa, por zoti i donë engjëjt si TI, mirëpo ne do të kujtojmë dhe s’të harrojmë buzëqeshjen dashurin, mirësinë dhe urtësinë tënde. Sa shumë fjalë kemi për t’ia thënë asaj që na dha jetën, asaj që çdo moment na ushqej dhe na mbushi me plot dashuri. 

Të përkujtojnë me mall: djemtë Jetoni, Jozefi, vajzat Afërdita, Merita, Gjena, reja Vjollca, nipat dhe mbesat, vëllezërit dhe motra, kunetërit dhe kunatat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test