Skender (Xhavit) Alidema - Bota Sot
Skender (Xhavit) Alidema

Perkujtime

E martë, 11 dhjetor 2018

Skender (Xhavit) Alidema

Më: 20 mars 2018 Në ora: 00:43
Skender (Xhavit) Alidema

Sot u bë një vit pa dëgjimin e zërit tënd të ëmbël i dashur Baba e Vëlla.

Si ky vit që erdhi do të vinë dhe të tjerë. Njësoj pa Ty na duken DIMËR e PRANVERË. Mu errësua qielli kur vdekjen tënde mësova. Atëherë kur shpresat tona po rilindin, atëherë kur jeta jonë po merrte hov, atëherë kur ishe me I nevojshëm për ne, ti shkove në amshim, por kujtimet do mbeten të përhershme e të pa harrueshme. Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria e familjes tonë.

Të përkujtojnë: Bashkëshortja Sania, Vajzat  Elvisa e Gentiana, Djemtë  Enisi dhe Genci, Vëllezërit: Hamdija, Munaferi, Bekimi, Naimi, motra Ylberi si dhe nipat dhe mbesat dhe mbarë familja Alidema nga Pozharani.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test