Hysen (Daut) Alimehaj - Bota Sot
Hysen (Daut) Alimehaj

Perkujtime

E premte, 19 tetor 2018

Hysen (Daut) Alimehaj

Më: 25 maj 2018 Në ora: 00:04
Hysen (Daut) Alimehaj

Sot me 25.05.2018 u bënë 20 vite nga masakra e parë ne rrafshin e Dukagjinit Ku ne mesin e 9 bashkëfshatarëve ishe edhe Ti Babë

Nuk gjejmë dot forcën  e kurajën për të shprehur dhimbjen e pikëllimin. Sot 20 vite Babë Kur Ty të vrau dora kriminale e shkive e të ndau nga për të mos thirrur Oooo Babë kurrë më. Tash 20 vite që na mungon përqafimi yt, këshillat  tua e përkrahja jote. Sa e vështir është jeta pa ty, u rritem me plot vështirësi e pa ndihmën tende.

Ishe I urtë e bujar dhe bamirës për te gjithë. Gjaku yt u bë udhërrëfyes për lirinë e Shqipërisë së madhe që e deshe shumë. Sot jemi ardhur pran varrit tënd të përqafoj e të tregoj së emri yt u përtëri e dhe së gjaku Yt prapa po rrjedh nder vena dhe së do ta gëzojë lirinë ashtu siç deshe ti.

Të duam shumë Babë dhe te kujtojmë me mall

Bashkëshortja: Mona, vajzat Elizabeta e Merveta, djemtë Zyferi e Dauti dhe nipi Hyseni vogël

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test