Zef Mark Preka - Bota Sot
Zef Mark Preka

Perkujtime

E diel, 21 tetor 2018

Zef Mark Preka

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 00:33
Zef Mark Preka

Të rënda qenkan ditët kur mungon prania jote.

Ishe dhe do të mbetesh gjithmonë krenaria e familjes sonë.

Është vështirë të shkruajmë për Ty Babë, por edhe më vështirë qenka të jetojmë pa Ty.

Vitet kalojnë e malli për Ty sa vjen e shtohet, por megjithatë jemi krenarë që të patëm të mirë.

Kjo na bën të të mos harrojmë përjetë e mot.

Dashuria, mirësia, dhe urtësia që kishe ndaj nesh na bëjnë që të mos harrojmë kurrë.

Të jetosh në zemrat e atyre që le pas , do të thotë të mos vdesësh kurrë.

Të kujtojnë me mallë: Djemtë, Vajza, Bashkëshortja dhe Mesat e Nipat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test