Vitore Gjokaj – Halilaj - Bota Sot
Vitore Gjokaj – Halilaj

Perkujtime

E shtunë, 17 nëntor 2018

Vitore Gjokaj – Halilaj

Më: 20 qershor 2018 Në ora: 00:23
Vitore Gjokaj – Halilaj

Sot u bën 40 ditë pa TY, por dhembja që na le nuk mund t’a mposhtë as koha që kalon. Malli për TY gjithnjë shtohet si zjarr që na djegë e nuk shuhet asnjëherë. Ti rrezaton dritë në jetën tonë. Të patëm shembull të mirësisë dhe bujarisë dhe ashtu do të mbetesh gjithmonë në mendjet dhe zemrat tona. Do të na mungojnë tërë jetën dashuria, buzëqeshja, ngrohtësia jote dhe fjalët e tua plotë edukatë. S’ka asgjë në botë që t’a shuaj kujtimin për TY. Ishe bashkëshorte, nënë dhe gjyshe bujare me të gjitha virtytet që i takojnë një gruaje.

Ju kujtojnë me mall, dashuri dhe respekt: bashkëshorti Pashki, djali Agroni, reja Kristina. Vajzat: Lusha, Shpresa, Miradija, Mirjeta, Teuta dhe Gjyla. Mbesat: Ilirjana, Gjesika, Donika, Leonora, Genta, Sara, Melisa, Melania dhe Maria e vogël. Nipat: Dardani, Leonardi, Fatlumi, Leoni, Davidi dhe Leonardi i vogël.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test