Avdyl (Asllan) Beqiraj - Bota Sot
Avdyl (Asllan) Beqiraj

Perkujtime

E hënë, 19 nëntor 2018

Avdyl (Asllan) Beqiraj

Më: 25 qershor 2018 Në ora: 00:38
Avdyl (Asllan) Beqiraj

Shumë e vështirë qenka jeta pa Ty për të gjithë ne, por në veçanti për Nënën, dhimbja dhe malli nuk shuhen kurrë.

Ti ishe gëzimi i parë që u bëra Nënë. E lus Zotin të më ngushëlloj për këtë humbje të madhe ashtu siç zgjodhi 

edhe Ty të merr ngat vetës në atë natë të madhe . Ishe i mirë dhe i urtë për të gjithë ata që të njohën.

E kujtojnë me shumë mallë dhe respekt: 

Nëna Ajshja, vëllezërit Ismeti dhe Fikreti me familje, motrat Fatimja, Serveti dhe Sanija, Bashkëshortja Gjejloni, djemtë Edonisi dhe Edolindi, rejat, nipat, mbesat, e shoqëria, si dhe mbarë familja e gjerë Beqiraj nga fshati Strellc i Ulët i Deçanit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test