Bardhyl Ajeti - Bota Sot
Bardhyl Ajeti

Perkujtime

E shtunë, 17 nëntor 2018

Bardhyl Ajeti

Më: 25 qershor 2018 Në ora: 00:45
Bardhyl Ajeti

U bën 13 vjet dhembje dhe kujtim për ty koleg i nderuar. Të kishim një krah të fuqishëm në betejën për lirinë e fjalës dhe ndërtimin e demokracisë.

Ne nuk besonim se aq shpejt mund të ndaheshim, në vlugun e jetës dhe përpjekjeve për më shumë drejtësi.

Fatkeqësisht shumë nga shpresat që kishim atëherë, po mbesin të zymta edhe tani, i nderuar Bardhyl! Ankthi i atyre viteve vazhdon ta mbajë Kosovën të tronditur edhe më!

Ti ike për në amshim në lule të rinisë, si altar përjetësie! E vrasësve që ishin aq perfid, dita e ndëshkimit do t’ju vije!

Të përkujtojnë me mall dhe respekt kolegët dhe i gjithë stafi i gazetës “Bota sot”!

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test