Ali Haxhi Jahmurataj - Bota Sot
Ali Haxhi Jahmurataj

Perkujtime

E hënë, 19 nëntor 2018

Ali Haxhi Jahmurataj

Më: 28 qershor 2018 Në ora: 00:11
Ali Haxhi Jahmurataj

Sot 8 vjet që je shkuar, lotët e mi nuk janë larguar. 
Po kalojnë ditët po kalojnë edhe muajt, më ka marr malli o babi të përqafoj
Më ka marr malli zërin tënd ta dëgjoj
Më mungon shumë por askujt nuk i tregoj 
Këto fjalë më thoje edhe unë me lot i kujtoj
Më bëre shumë dhurata, më le mjaft kujtime
Por dhurata më e bukur është të shoh përsëri

Të përkujtojnë: Bashkëshortja Kimeti, vajzat Luljeta dhe Blondina, djemtë Haxhija dhe Kushtrimi dhe gjithë familja Jahmurataj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test